Municipii

Municipiul Baia Mare – Cătălin Cherecheș (Coaliția pentru Maramureș)
Municipiul Sighetu Marmației – Vasile Moldovan (Coaliția pentru Maramureș)

Orașe

Baia Sprie – Alin Bîrda (PNL)
Borșa – Ion-Sorin Timiș (Coaliția pentru Maramureș)
Cavnic – Vladimir Petruț (PNL)
Dragomirești – Vasile Țiplea (Coaliția pentru Maramureș)
Săliștea de Sus – Ștefan Iuga (Coaliția pentru Maramureș)
Seini – Gabriela-Florica Tulbure (Coaliția pentru Maramureș)
Șomcuta Mare – Gheorghe-Ioan Buda (Coaliția pentru Maramureș)
Târgu Lăpuș – Mitru Leșe (PNL)
Tăuții Măgherăuș – Dumitru Marinescu (PNL)
Ulmeni – Lucian Morar (PMP)
Vișeu de Sus – Vasile Coman (PNL)

Comune

Ardusat – Ciprian Vasile-Rus (Coaliția pentru Maramureș)
Ariniș – Gheorghe Mureșan (Coaliția pentru Maramureș)
Asuaju de Sus – Vasile Boitor (Coaliția pentru Maramureș)
Băița de sub Codru – Aurel Dumuța (Coaliția pentru Maramureș)
Băiuț – Viorica Maciuc (Coaliția pentru Maramureș)
Bârsana – Teodor Ștefanca (Coaliția pentru Maramureș)
Băsești – Ioan Călăuz (PNL)
Bicaz – Dorin-Flaviu Mitre
Bistra – Vasile Duciuc (PNL)
Bocicoiu Mare – Liviu Lazarciuc (Coaliția pentru Maramureș)
Bogdan Vodă – Ana Enea-Bizău (PNL)
Boiu Mare – Gavril Pop (Coaliția pentru Maramureș)
Botiza – Florea Poienar (Coaliția pentru Maramureș)
Budești – Simion Pop (PNL)
Călinești – Petru Nemeș (PMP)
Câmpulung la Tisa – Ludovic R- Fekete (UDMR)
Cernești – Mircea-Aurel Deac (USR)
Cicârlău – Sorin Lupșe (Coaliția pentru Maramureș)
Coaș – Călin-Vasile Achim (PMP)
Coltău – Cendes Lajos
Copalnic Mănăștur – Vasile-Ștefan Mihalca (PNL)
Coroieni – Gavril Ropan (PNL)
Cupșeni – Lucia Butcure (Coaliția pentru Maramureș)
Desești – Gheorghe Bohotici (PNL)
Dumbrăvița – Felician Ciceu (PNL)
Fărcașa – Ioan Stegeran
Gârdani – Nelu-Radu Dragoș (Coaliția pentru Maramureș)
Giuleși – Laurențiu Batin (PNL)
Groși – Florin Daniel-Boltea (PNL)
Groșii Țibleșului – Nicolaie Burzo (PNL)
Ieud – Nicolae-Traian David (Coaliția pentru Maramureș)
Lăpuș – Cristina Buda (PNL)
Leordina – Ioan Nistor (USR)
Mireșu Mare – Ioan Mătieș (PNL)
Moisei – Grigore Tomoiagă (Coaliția pentru Maramureș)
Oarța de Jos – Bogdan Pop (Coaliția pentru Maramureș)
Ocna Șugatag – Ioan Oanea (Coaliția pentru Maramureș)
Onceși – Matei Godja
Petrova – Ion Petrovai (PNL)
Poienile de sub Munte – Alexa Chifa (USR)
Poienile Izei – Mirela-Lăcrămioara Bîrlea
Recea – Octavian Pavel (Coaliția pentru Maramureș)
Remetea Chioarului – Călin-Ovidiu Petrică (PMP)
Remeți – Ivan-Claudiu Brînzanic (Uniunea Ucrainenilor din România)
Repedea – Ioan Miculaiciuc (Coaliția pentru Maramureș)
Rona de Jos – Ion Herbil (Coaliția pentru Maramureș)
Rona de Sus – Alexa Semeniuc (USR)
Rozavlea – Vasile Mîrza (PNL)
Ruscova – Ioan Turcsin (PNL)
Săcălășeni – Emilian-Gheorghe Pop (Coaliția pentru Maramureș)
Săcel – Gavrilă Dologa (Coaliția pentru Maramureș)
Sălsig – Daniel Pop (PMP)
Săpânța – Ion Braicu (Coaliția pentru Maramureș)
Sarasău – Ion Covaci (Coaliția pentru Maramureș)
Satulung – Bujorel-Vasile Mureșan (Coaliția pentru Maramureș)
Șieu – Irina-Adriana-Gabriela Iusco (Coaliția pentru Maramureș)
Șișești – Ioan-Mircea Tentiș (PNL)
Strâmtura – Ioan Pasere (PNL)
Suciu de Sus – Viorel Pașca (Coaliția pentru Maramureș)
Vadu Izei – Petru Vlașin (Coaliția pentru Maramureș)
Valea Chioarului – Ioan-Sorin Burde (Coaliția pentru Maramureș)
Vima Mică – Liviu Balint (Coaliția pentru Maramureș)
Vișeu de Jos – Gavrilă Șimon (PNL)

Citește și

loading...