Programul „Zilelor școlii” este următorul:

1 Multiculturalismul şi multilingvismul în Maramureş - Vida Flaviu,
Andrasciuc Daniela, Andrasciuc George IX – XII Sala Festivă Ora 12:00
2 Concurs – Cine ştie câştigă – cu tema Personalităţi care au absolvit CNDV - Andrasciuc Daniela, Andrasciuc George IX - XII, Sala 46, Ora 10
3 Aplicaţii transdisciplinare - Andrasciuc Daniela, Andrasciuc George - XIB, XIE, XID Sala 47
4 Întâlnire cu scriitoarea Maria Ciubica - Andrasciuc Daniela, Andrasciuc George , VI, Sala 14, Ora 8
5 Cercul de lectură “Alexandru Ivasiuc” – Valori literare româneşti în spaţiul european - Andrasciuc Daniela, Andrasciuc George, IX-XII, Sala 6, Ora 9
6 Cartea şi biblioteca - Lozbă Raluca, Havrileţ Simona, V, Sala 24
7 Călătorie imaginară în lumea personajelor literare - Lozbă Raluca, V, Sala 24
8 Prezentări PowerPoint – Drumeţii europene, Lozbă Raluca, Chindriş Otilia, VII - VIII, Sala festivă
9 Lansare de carte – “Omagiu ambasadorului prof. dr. Ioan Bălin “– de N. Iuga, Lozbă Raluca, Iuga Nicolae, Sala 23, Ora 11
10 Literatura română… mură-n gură cu Lucian Perţa, Lozbă Raluca, VIII, Sala 23
11 Intelectuali români la Viena, Chindriş Otilia, XD, Ora 10-11
12 Împăratul Francisc Iosiv şi Împărăteasa Elisabeta povestea unui mariaj, Chindriş Otilia,IXE, IXB, Ora 11-12
13 Cărţi care au devenit filme, Chindriş Otilia,IXB, IXE, IXF, Ora 9-10
14 Sesiune de comunicări şi referate pentru elevi (matematică), Catedra de matematică, V – VIII, IX – XII, Ora 11:00
15 Concurs filmuleţe – Protecţia mediului, Catedra de biologie Gimnaziu şi liceu, Laboratorul de biologie, Ora 11:00
16 Excursie Cluj Napoca – ”Fascinaţia chimiei” – Ziua porţilor deschise Facultatea de chimie, Mihalache Georgeta, Mihalca Doiniţa XD, IX A, Cluj Napoca, 25 – 26 octombrie
17 Vizionare filme documentare, Boboşan Ovidiu, XI A, Sala 11, Ora 11:00
18 Frumuseţile toamnei – plimbare la Grădina Morii, Mihnea Ştefan, XI F, Ora 11:00
19 Experimente fizice în laborator, Catedra de fizică, Gimnaziu şi liceu, Sala 36, Ora 11
20 Sesiune de dezbateri despre prietenie, Bornea Vasile, IX B, XI B, XIIB, XIE, Sala 6, Ora 11:00
21 Halloween Party, Pesek Beatrice, IX G, Sala 13, Ora 11:00
22 Filmul documentar – generator de dezbateri, Bornea Vasile, Stoianovici Adelina, Kosztelnik Oana, IX B, XI B, XIB, XIIB, Sala 6, Ora 12:00
23 Sesiune de comunicări pe tema ”The purpose of education for life”, Kosztelnik Oana, Oniţa Alina, Ilieş Gabriela, IX E, IX F, XE, XII E, Sala 46, Ora 11:00
24 Strasbourg – Mica Franţă - reportaj Colopelnic Luminiţa, XIA, XE Sala 45, Ora 11:00
25 Film documentar – Adolescenţii şi pasiunile lor, Bîrsan Ioana XC, XIID, XIH, Sala 36, Ora 11:00
26 Târg de antichităţi, Voinaghi Marius,VI,Sala 14, Ora 11:00
27 Concurs de Street ball, fete şi băieţi, Fangli Anton IX – XII, Terenul de sport, Ora 13:00
28 Campionat de Fotbal, Fangli Anton, V – VIII, Sala de sport, Ora 11:00
29 Concurs de aruncări libere, Fangli Anton, V – XII, Terenul de sport, Ora 13:00
30 Tenis de masă – fete şi băieţi, Csillik Zoltan, V – XII, Sala de sport, Ora 18:00
31 Şah– fete şi băieţi, Csillik Zoltan, V – XII, Sala de sport, Ora 11:00
32 Prezentarea vizitei în Italia - Lugnano, in cadrul proiectului ”Acasa inseamna Europa”,Pesek Beatrice, Voinaghi Marius, Sala profesorala, Ora 10:50

Programul a fost stabilit de întregul colectiv profesoral al Colegiului, sub îndrumarea Consilierului educativ, prof. Andrea Burcuş și al Directorului, prof. Ioan Berci

Citește și

loading...