„În cazul jocului dintre ACS Fotbal Feminin Baia Mare și Selena ȘN Constanța, echipa gazdă nu a primit avizul DSP la timp pentru disputarea jocului, după înregistrarea unui caz pozitiv în cadrul echipei”, precizează reprezentanții Federației Române de Fotbal.

Meciul a fost anulat duminică dimineața, în condițiile în care delegația echipei Selena ȘN Constanța ajunsese în Baia Mare cu două zile înainte. Soarta acestui meci va fi stabilită în zilele următoare în cadrul Comisiei de Disciplină a Federației Române de Fotbal.

Partida dintre Universitatea Alexandria și Piroș Security Arad a fost amânată, urmând a fi reprogramată la o dată ce va fi anunțată ulterior, deoarece formația arădeană se confruntă cu mai multe cazuri de infectare cu Covid-19.

Celelalte rezultate ale etapei a șasea:

– Heniu Prundu Bârgăului – Universitatea Galați 2-2 (1-1). Au marcat: Andreea Laiu (39), Andreea Corduneanu (85) / Monica Bențoiu (26), Lidia Moacă (58);

Fortuna Becicherecu Mic – Fair Play București 11-0 (6-0). Au marcat: Larisa Ienovan (4, 59, 73), Laura Rus (10, 16, 21, 63), Nadejda Colesnicenco (27), Valentina Grigore (42), Shaira Pera (76, 82);

– Vasas Femina Odorheiu Secuiesc – Carmen București 2-0 (1-0). Au marcat: Kinga Barabasi (23), Krisztina Beno (62);

– Banat Girls Reșița – Universitatea Olimpia Cluj 0-4 (0-1). Au marcat: Carmen Marcu (45), Adina Borodi (70), Carolina Țabur (78, 89).

Clasament

Olimpia Cluj 6 6 0 0 27-2 18p
Fortuna 6 5 0 1 32-5 15p
Vasas 6 5 0 1 17-4 15p
Heniu 6 3 1 2 26-9 10p
Carmen 6 3 0 3 8-8 9p
Galați 6 2 2 2 7-14 8p
Arad 5 2 1 2 13-8 7p
Alexandria 5 2 1 2 12-15 7p
Reșița 6 2 0 4 5-17 6p
Baia Mare 5 1 1 3 6-15 4p
Constanța 5 0 0 5 2-15 0p
Fair-Play 6 0 0 6 3-46 0p

Etapa următoare (16-18 octombrie):

– Universitatea Olimpia Cluj – ACS Fotbal Feminin Baia Mare (vineri, 16 octombrie, ora 13);

– Selena ȘN Constanța – Heniu Prundu Bârgăului (duminică, 18 octombrie, ora 11);

– Carmen București – Banat Girls Reșița (18 octombrie, ora 11);

– FC Fair-Play București – Vasas Femina Odorhei (18 octombrie, ora 11);

– Piroș Security Arad – Fortuna Becicherecu Mic (18 octombrie, ora 11);

– Universitatea Galați – Universitatea Alexandria (18 octombrie, ora 11).

Tatuaje Sighet

Citește și

loading...