Se spune că ambele echipe vor pierde toate meciurile de la acest turneu cu 10-0, însă o decizie definitivă nu a fost luată. Cel puțin, în clasamentul de pe site-ul oficial al FRH nu sunt date rezultatele în meciurile pe care trebuiau să le susțină cele două echipe și nici nu este operat nimic în clasament.


Etapa 4 (duminică, 4 octombrie)

Potaissa Turda – Dinamo București: 26-29
CS HC Buzău – Steaua București: 28-28
CSM București – Dobrogea Sud Constanța: 27-30
CSM Vaslui – CSM Făgăraș: 26-23
CSM Reșița – Dunărea Călărași: 21-31
CSM Focșani – CSU Suceava: 26-19
Magnum Botoșani – CS Minaur Baia Mare (nu s-a disputat)
CSM Bacău – SCM Politehnica Timișoara (nu s-a disputat)


Clasament

Dobrogea Sud – 12p (111-84) – 4
Dinamo București – 12p (121-103) – 4
CSM București – 9p (112-95) – 4
Minaur Baia Mare – 9p (85-73) – 3
Steaua București – 8p (111-108) – 4
CS HC Buzău – 7p (100-95) – 4
Dunărea Călărași – 6p (112-102) – 4
Potaissa Turda – 6p (117-110) – 4
CSM Focșani – 6p (90-84) – 4
Poli Timișoara – 3p (79-78) – 3
CSM Bacău – 3p (78-80) – 3
CSM Făgăraș – 3p (104-115) – 4
CSM Vaslui – 3p (100-115) – 4
CSU Suceava – 1p (97-117) – 4
CSM Reșița – 0p (80-106) – 4
Magnum Botoșani – 0p (67-99) – 3 0


Etapa 5 (luni, 5 octombrie)

CSU Suceava – Potaissa Turda, 13.45, tv.frh.ro. Arbitri: Adrian Nacu – Adrian Rucoi (Tg. Mureș)

CSM Făgăraș – HC Buzău, 13.45, tv.frh.ro. Arbitri: Marian Draghici – Victor Drăguț (Focșani)

Dobrogea Sud Constanța – CSM Focșani, 16.30, TVR 2. Arbitri: Robert Harabagiu – Silvi Stănescu (Moreni)

CS Minaur Baia Mare – CSM Reșița, 16.30, tv.frh.ro. Arbitri: Adrian Georgescu – Mihai Moldoveanu (Constanța). Obs. Doru Manea (București)

Dunărea Călărași – CSM București, 18.25, TVR 1. Arbitri: Alin Gherman – Adrian Moldovan (Baia Mare)

Dinamo București – CSM Vaslui, 19.15, tv.frh.ro. Arbitri: Cristina Năstase – Simona Stancu (Buzău)

SCM Politehnica Timișoara – Magnum Botoșani (nu se dispută)

Steaua București – CSM Bacău (nu se dispută)

Tatuaje Sighet

Citește și

loading...