PREZENŢA LA VOT

Maramureş

Secţii de votare 435

Persoane înscrise pe liste 428.639

Persoane care au votat 203.833

Prezenţa la vot 47,55%

Baia Mare

Secţii de votare 85

Persoane înscrise pe liste 123.168

Persoane care au votat 47.639

Prezenţa la vot 38,67%

LISTA PRIMARILOR DIN MARAMUREŞ

Municipii

Baia Mare Cătălin Cherecheş (CpBM)

Sighetu Marmaţiei Horia Scubli (Alianţa Electorală PSD+UNPR)

Oraşe

Baia-Sprie Dorin-Vasile Paşca (Independent)

Borşa Sorin-Ion Timiş (PSD)

Cavnic Vladimir Petruţ (PSD)

Dragomireşti Vasile Ţiplea (PMP)

Săliştea de Sus Ştefan Iuga (PSD)

Seini Gabriela Tulbure (PSD)

Şomcuta Mare Gheorghe-Ioan Buda (PSD)

Tăuţii Măgherăuş Anton Ardelean (PSD)

Târgu Lăpuş Mitru Leşe (PNL)

Ulmeni Lucian Morar (PMP)

Vişeu de Sus Vasile Coman (PSD)

Comune

Ardusat Ciprian-Vasile Rus (PSD)

Ariniş Gheorghe Mureşan (PSD)

Asuaju de Sus Vasile Boitor (PSD)

Băiţa de sub Codru Aurel Dumuţa (PSD)

Băiuţ Mihai Ceteraş (PSD)

Băseşti Ioan Călăuz (Independent)

Bârsana Teodor Ştefanca (PSD)

Bicaz Dorin-Flaviu Mitre (PSD)

Bistra Vasile Duciuc (PNL)

Bocicoiu Mare Liviu Lazarciuc (PSD)

Bogdan Vodă Anuţa Bizău (ALDE)

Boiu Mare Gavril Pop (PSD)

Botiza Florea Poienar (PSD)

Budeşti Vasile Liviu Tămaş (PSD)

Călineşti Mihai-Ştefan Nemeş (PNL)

Câmpulung la Tisa R-Fekete Ludovic (UDMR)

Cerneşti Vasile Giurgiu (PNL)

Cicârlău Sorin Lupşe (PSD)

Coaş Sabin Raţ (PNL)

Coltău Csendes Lajos (Independent)

Copalnic Mănăştur Vasile-Ştefan Mihalca (PNL)

Coroieni Gavril Ropan (PNL)

Cupşeni Lucia Butcure (PSD)

Deseşti Gheorghe Bohotici (PNL)

Dumbrăviţa Felician-Gheorghe Ciceu (PNL)

Fărcaşa Ioan Stegeran (PSD)

Gârdani Gheorghe Tătăran (PNL)

Giuleşti Laurenţiu Batin (ALDE)

Groşi Florin-Daniel Boltea (UNPR)

Groşii Ţibleşului Nicolaie Burzo (PNL)

Ieud Nicolaie-Traian David (PSD)

Lăpuş Ioan Buda (PSD)

Leordina Ştefan Gavriluţi (PNL)

Mireşu Mare Ioan Mătieş (PSD)

Moisei Toader Şteţcu (PNL)

Oarţa de Jos Bogdan Pop (PSD)

Ocna-Şugatag Mihai Ivaszuk (PNL)

Onceşti Matei Godja (Independent)

Petrova Ion Petrovai (PNL)

Poienile Izei Vasile Dunka (PNL)

Poienile de sub Munte Ştefan Oncea (PSD)

Recea Octavian Pavel (PSD)

Remetea Chioarului Călin-Ovidiu Petrica (PMP)

Remeţi Petru Şofineţi (PSD)

Repedea Ioan Miculaiciuc (UNPR)

Rona de Jos Ion Herbil (PSD)

Rona de Sus Ioan Romaniuc (PSD)

Rozavlea Vasile Mîrza (PSD)

Ruscova Ioan Turcsin (PNL)

Sarasău Ioan Covaci (PSD)

Satulung Bujorel Vasile Mureşan (PSD)

Săcălăşeni Emilian-Gheorghe Pop (PSD)

Săcel Gavrilă Dologa (PSD)

Sălsig Florian-Lucian Luca (PSD)

Săpânţa Gheorghe Stan (PNL)

Strâmtura Ioan Pasere (PSD)

Suciu de Sus Viorel Paşca (PSD)

Şieu Irina Iusco (PSD)

Şişeşti Ioan-Mircea Tentiş (PNL)

Vadu Izei Petru Vlaşin (PSD)

Valea Chioarului Ioan-Sorin Burde (PSD)

Vima Mică Liviu Balint (PSD)

Vişeu de Jos Gavrilă Şimon (PNL)

MANDATELE DE PRIMAR OBŢINUTE DE FIECARE FORMAŢIUNE POLITICĂ

Total primării – 76

PSD – 42

PNL – 20

Independenţi – 4

PMP – 3

ALDE – 2

UNPR – 2

Alianţa Electorală PSD+UNPR – 1

Coaliţia pentru Baia Mare – 1

UDMR - 1

VIITORUL CONSILIU JUDEŢEAN MARAMUREŞ – LISTĂ PRELIMINARĂ

PSD – 14 mandate

Gabriel-Valer Zetea

Ioan Sas

Anton Rohian

Gheorghe Bogdan Tomoioagă

Emil Marinescu

Ioan-Radu Coman

Emil Ambruş

Cosmin-Răzvan Butuza

Emil-Vasile Muntean

Cosmin-Ion Drulea

Doru Orza

Liliana-Reghina Moga

Iulian-Claudiu Mureşan

Gică Timiş

PNL – 9 mandate

Mircea Man

Francisc-Marinel Kovacs

Călin-Ioan Bota

Gheorghe Bîrlea

Ion Beuca

Doru-Alexandru Lazăr

Mihai-Felician Cerneştean

Anişoara-Iulia Mihali

Rudolf Stauder

Coaliţia pentru Baia Mare - 5 mandate

Cătălin Cherecheş

Teodor Ardelean

Ioan Cheudan

Ioan-Doru Dăncuş

Mihai-Sorin Pop

PMP – 3 mandate

Lucian-Ioan-Titus Morar

George-Dumitru Moldovan

Cornel Varga

UDMR – 2 mandate

Gyongyike Bondi

Mihai-Ştefan Kokenyesdi

PER – 2 mandate

Cristian Anghel

Mircea Ciocan

VIITORUL CONSILIU LOCAL BAIA MARE – LISTĂ PRELIMINARĂ

Coaliţia pentru Baia Mare – 11 mandate

Cătălin Cherecheş

Teodor Ardelean

Mariana Pop

Dorel Mureşan

Clara Sinn

Dan Grumaz

Gabriela Hofer

Ştefan Lupşa

Radu Ardelean

Marinel Rob

Vasile Deac

PSD – 3 mandate

Florin Tătaru

Marin Brăgaru

Ana-Irina Smical

PNL – 3 mandate

Cristian Niculescu-Ţâgârlaş

Simion Bizău

Ioana Marincaş

UDMR – 2 mandate

Noemi Vida

Richard Kovacs

PER – 2 mandate

Cristian Anghel

Daniela Băzărea

PMP – 2 mandate

Adrian Todoran

Iustin Talpoş

MANDATELE DE CONSILIERI LOCALI ÎN MARAMUREŞ, PE PARTIDE

Număr total mandate consilieri locali 970

PSD 384

PNL 266

PMP 76

UNPR 43

ALDE 42

PER 32

UDMR 25

Coaliţia pentru Baia Mare 11

PND 11

PRM 10

PNŢCD 9

Alianţa Electorală PSD + UNPR 9

Candidat independent 9

PPMT 6

UUR 6

PV 6

PPUSL 4

PRU 4

M10 4

PCM 3

PM 3

BUN 2

UCRR 2

PSR 2

ADR 1

Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți Sighet247 și pe Google News

Citește și

Instructor auto-moto Sighet