În perioada 12-15.03.2017, UDMR – Organizaţia Teritorială Sighetu Marmaţiei organizează manifestări comemorative cu ocazia „Zilei Maghiarilor de pretutindeni”.
Manifestările se vor desfăşura pe raza municipiului Sighetu Marmaţiei şi în localitatea Câmpulung la Tisa.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/15-martie-udmr-sighet-va-organiza-manifestari-comemorative-cu-ocazia-zilei-maghiarilor-de-pretutindeni.jpg&w=800&h=480&q=60)
În ziua de 15.03.2017, între orele 11:00-15:00, UDMR – Organizaţia Baia Mare, organizează un marş comemorativ cu ocazia "Zilei Maghiarilor de pretutindeni" în municipiul Baia Mare.
Marşul se va desfăşura pe următorul traseu: Cimitirul Reformat (str. Bernard Shaw) – statuia Lendvay (Parcul Regina Maria) – Casa Teleki (str. Minerilor) – Centrul Millenium – Cimitirul Romano Catolic (str. Horia), deplasarea făcându-se pe trotuar.