Ieri, între orele 10.00 - 14.00, poliţiştii din Poienile de Sub Munte au desfăşurat activităţi în cadrul acţiunii naţionale „Pomul de Crăciun”.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/45-pomi-de-craciun-au-fost-confiscati-de-politisti.jpg&w=800&h=480&q=60)
Astfel, ei au găsit pe marginea drumului forestier din locul numit „Rica”, 45 pomi de Crăciun nemarcaţi cu siligliul - crotaliu. Valoarea totală a prejudiciului este de 1350 lei. Poliţiştii au ridicat în vederea confiscării pomii de Crăciun şi i-au predat în custodie Ocolului Silvic Poienile de Sub Munte.
Cercetările continuă pentru identificarea şi tragerea la răspundere a persoanelor care au tăiat arborii ilegal.