Un băimărean de 20 de ani, aflat la volanul unui autoturism neînmatriculat, a fost surprins ieri de poliţişti că a pătruns în intersecţie pe culoarea roşie a semaforului.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/a-patruns-in-intersectie-pe-culoarea-rosie-a-semaforului-la-volanul-unui-autoturism-neinmatriculat.jpg&w=800&h=480&q=60)
În jurul orei 19.00, un tânăr de 20 de ani, din municipiul Baia Mare, a condus pe Bulevardul Bucureşti un autoturism cu număr de înmatriculare provizoriu. La intersecţia semaforizată cu strada Culturii s-a încadrat pe direcţia înainte şi a pătruns în intersecţie pe culoarea roşie a semaforului electric aflat în funcţiune.
În urma verificărilor efectuate în bazele de date, poliţiştii au constatat că autoturismul nu este înmatriculat iar autorizaţia de circulaţie provizorie a fost valabilă până la data de 10 septembrie a.c.
Conducătorul auto este cercetat acum sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat.