Un echipaj de jandarmi aflat în timpul serviciului de patrulare pe raza municipiului Baia Mare, a fost solicitat duminică 13 septembrie a.c., în jurul orei 01.50 să se deplaseze la un local aflat în Piaţa Libertăţii din localitate, unde o persoană de sex masculin tulbură ordinea şi liniştea publică.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/a-provocat-scandal-intr-un-local-drept-pentru-care-a-fost-amendat-de-jandarmi.jpg&w=800&h=480&q=60)
A fost identificat L.M.I., de 35 ani, din localitatea Baia Mare, care fiind sub influenţa băuturilor alcoolice, refuza să părăsească locaţia la cererea îndreptăţită a personalului şi a agenţilor de ordine, totodată adresându-le acestora ameninţări cu acte de violenţă, folosind pentru aceasta o sticlă de bere pe care o avea în mână.
Acesta a fost sancţionat contravenţional de către jandarmi, cu amendă în valoare de 600 lei.