Ieri, în jurul orei 15.00, pe strada Liviu Doru Bindea din Săliştea de Sus, a avut loc un accident de circulaţie soldat cu rănirea gravă a unui adolescent.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/accident-baiat-in-varsta-de-15-ani-accidentat-grav-de-un-tanar-din-borsa.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un tânăr de 32 de ani din Borşa a condus o autospecială spre Dragomireşti şi a surprins şi accidentat grav un băiat în vârstă de 15 ani, care a traversat drumul prin spatele unui autobuz oprit.
În urma impactului victima a fost transportată la spitalul din Sighetu Marmaţiei unde a rămas internată. Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest şi s-a constatat că nu se află sub influenţa băuturilor alcoolice.