Ieri, 06 august, la ora 17.10, polițiștii din Ocna Șugatag au fost sesizați despre faptul că pe DN. 18, a avut loc un accident rutier soldat cu victimă.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_64d10d83f38dd.jpg&w=800&h=480&q=60)
La fața locului, polițiștii au stabilit faptul că un autoturism condus de către un bărbat de 59 de ani din Berbești, dinspre Baia Mare înspre Desești, a pierdut controlul direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă și a lovit frontal un stâlp de electricitate.
În urma accidentului rutier, a rezultat vătămarea corporală a unei pasagere de 58 de ani, care a fost transportată cu echipaj S.M.U.R.D. la Spitalul Municipal Sighetu-Marmației secția UPU în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind zero, ulterior a fost condus la Spitalul Municipal Sighetu-Marmației unde i s-au recoltat mostre biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.