Ieri, 30 august a.c., la ora 17.00, polițiștii din Borșa au fost sesizați prin apel 112 despre producerea unui accident rutier pe D.N. 18.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_64f06cad3bc3d.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma deplasării la fața locului, polițiștii au constatat faptul că, o tânără de 19 ani din oraș, aflată la volanul unui autoturism, având direcția de deplasare înspre județul Suceava, a intrat în coliziune față-spate cu un alt autoturism, condus de un tânăr de 24 de ani din oraș.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto și a unui pasager de 22 de ani, ocupant pe locul din dreapta.
Tânărul de 24 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero, iar conducătoarea auto nu a putut fi testată, fiindu-le recoltate ambilor conducători auto probe biologice de sânge.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.