Astăzi, 06 februarie, la ora 08.37, polițiștii din Baia Sprie au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 despre faptul că, pe D.J. 184, la ieșire din localitatea Șurdești spre Cavnic, a avut loc un accident de circulație soldat cu victime.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_65c2399309062.jpg&w=800&h=480&q=60)
Deplasați la fața locului, polițiștii au stabilit faptul că, un autoturism condus de către un bărbat de 45 de ani, din Sighetu Marmației, a intrat în coliziune frontală cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 62 de ani, din Baia Mare.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest rezultatele fiind zero.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a unei minore de 4 ani, pasageră pe bancheta din spate a autoturismului condus de bărbatul de 45 de ani, care a fost transportată la Spitalul Județean Baia Mare, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate, unde a rămas internată.
În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.