Ieri dimineaţă între localităţile Deseşti şi Hărniceşti a avut loc un accident de circulaţie soldat cu rănirea a două persoane.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/accident-doua-persoane-ranite-in-urma-unui-eveniment-rutier.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un tânăr de 22 de ani din satul Negreia comuna Şişeşti a condus pe DN 18 o autoutilitară care tracta o remorcă şi pentru că nu a adaptat viteza într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga, a derapat, a pătruns pe contrasens unde a intrat în coliziune cu un autoturism.
În urma impactului, autoturismul a fost proiectat în şanţ iar doi pasageri în acesta, o femeie în vârstă de 54 de ani şi un tânăr în vârstă de 29 de ani, au suferit leziuni corporale. Lor le-au fost acordate îngrijiri medicale, fără a necesita internarea.
Conducătorii auto au fost testaţi cu aparatul etilotest şi s-a constatat că nu se aflau sub influenţa alcoolului. Cercetările continuă.