Asta noapte, la ora 01.30, polițiștii din Sighetu Marmației au intervenit la un accident de circulație produs pe raza municipiului, informează IPJ Maramureș.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_65f183ac34534.jpg&w=800&h=480&q=60)
Verificările efectuate au relevat că un bărbat de 41 de ani, care conducea un autoturism, a pierdut controlul direcției și a intrat în coliziune cu un stâlp din beton, situat pe partea dreaptă a direcției de deplasare.
Conducătorul autoturismului a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În cauză se continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.