Ieri după-amiază, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați desre producerea unui eveniment rutier soldat cu vătămarea corporală a mai multor persoane.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_6144e41025dc9.jpg&w=800&h=480&q=60)
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat că un bărbat de 48 de ani din Republica Moldova, aflat la volanul unui autoturism pe strada Rîndunelelor din oraș, a intrat în coliziune cu un gard de beton.
În urma impactului a rezultat vătămarea corporală a trei persoane cu vârste cuprinse între 21 și 56 de ani și a conducătorului auto, toți din Republica Moldova. Aceștia au fost transportați la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind zero.
În cauză, polițiștii continuă cecetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.