Un accident de circulaţie a avut loc în comuna Budeşti. Un bărbat în vârstă de 44 de ani din localitate a condus ieri după masă un moped pe DJ 186 B. Pentru că se afla sub influenţa alcoolului, a pierdut controlul vehiculului, a pătruns pe contrasens după care s-a răsturnat pe asfalt.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/accident-la-budesti-din-cauza-alcoolului.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma accidentului budeşteanul a suferit vătămări corporale iar mopedul a fost avariat. Poliţiştii au stabilit că el nu deţine permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule şi se află sub influenţa băuturilor alcoolice motiv pentru care i-au întocmit dosar penal.