Aseară la ora 19.55, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe D.N. 18, în Moisei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_623c6503ba407.jpg&w=800&h=480&q=60)
La fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 44 de ani din Moisei, în timp ce conducea un motociclu, pe fondul altor preocupări de natură a-i distrage atenția, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a oprit într-un gard metalic, alăturat drumului public.
În urma impactului, a rezultat vătămarea corporală a conducătorului motociclului, fiind transportat cu o ambulanță, la Spitalul de Recuperare Borșa în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.
În cauza, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă.