În 02 martie, la ora 02.35, pe DJ 109F, între localităţile Ocna Şugatag şi Fereşti a avut loc un alt accident de circulaţie.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/accident-s-a-urcat-baut-la-volan-si-a-intrat-cu-masina-intr-un-copac.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un bărbat de 31 de ani din municipiul Piteşti, judeţul Argeş, aflat la volanul unui autoturism, a pierdut controlul direcţiei de deplasare pe o porţiune de drum în aliniament, a intrat în coliziune cu un copac din stânga drumului după care a fost proiectat pe carosabil.
Şoferul şi doi pasageri în autoturism au fost răniţi uşor şi au fost transportaţi la Spitalul Municipal Sighetu Marmaţiei. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest şi s-a constatat că se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
Poliţiştii continuă cercetările şi la finalizarea lor vor propune măsuri.