Persoana dispărută de ieri dimineata de acasă.
Bărbatul in vârstă de 67 ani a plecat în zona Dealul Minei Baia Sprie. Nu se cunoaște starea de sănătate a dispărutului.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/actiune-in-desfasurare-salvamont-maramures-persoana-disparuta-de-ieri-dimineata-in-baia-sprie.jpg&w=800&h=480&q=60)
În acest moment la solicitarea Poliției orașului Baia Sprie un echipaj Salvamont Maramureș se deplasează în zona în care se presupune ca s-ar afla cel dispărut.
Echipele mixte au ajuns la Dealul Minei, Baia Sprie, jud Maramureș în zona denumita "Fisura Zorilor" unde au identificat căzută intr-o râpă de aproximativ 40 metri o persoană. Se va stabili după ce salvatorii vor cobora la persoana dacă e persoana căutată și starea în care se află.