Poliţiştii Biroului Rutier Sighetu Marmaţiei au organizat şi desfăşurat ieri o acţiune pentru a verifica dacă participanţii la trafic respectă prevederile legale privind oprirea şi staţionarea regulamentară.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/actiune-rutiera-la-sighetu-marmatiei-incheiata-cu-amenzi-in-valoare-de-4240-lei.jpg&w=800&h=480&q=60)
Ei au verificat 29 de autovehicule şi au aplicat 14 sancţiuni contravenţionale în valoare de 4240 lei.
De asemenea, în cadrul activităţilor de supraveghere şi control a traficului rutier, poliţiştii au reţinut în vederea suspendării cinci permise de conducere şi un certificat de înmatriculare.