Luni, 03 martie a.c., poliţiştii rutieri din localităţile Sighetu Marmaţiei şi Ocna Şugatag au desfăşurat acţiuni pe drumurile publice de pe raza de competenţă.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/actiuni-rutiere-in-localitatile-sighetu-marmatiei-si-ocna-ugatag.jpg&w=800&h=480&q=60)
Ei au oprit şi controlat 64 de autovehicule aflate în trafic şi au constatat 35 de contravenţii. Valoarea totală a amenzilor aplicate depăşeşte 5000 de lei.
De asemenea, poliţiştii au reţinut în vederea suspendării patru permise de conducere.