Actiune in derulare a SPJ Salvamont Maramures in zona localitatii Sighetu Marmatiei pe Dealul Solovan unde conform apelului la 112 efectuat de un localnic un baiat de 12 ani a suferit un accident cu bicicleta lovindu-se la cap si la torace. Baiatul este constient dar acuza dureri.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_664a3dcd84b21.jpg&w=800&h=480&q=60)
Doua echipaje ale Salvamont Maramures se deplaseaza la caz. La fata locului va fi si echipajul medical de la Ambulanta trimis pentru a acorda primul ajutor baiatului.
ACTUALIZARE
Echipajele Salvamont Maramures au ajuns la baiatul accidentat. Dupa ce i-a fost acordat primul ajutor baiatul a fost preluat si transportat cu targa TYRAL - TYROMONT pana la autospeciala SMURD de unde va fi transportat la unitatea medicala pentru investigatii.
Actiune incheiata. Salvatorii montani ai SPJ Salvamont Maramures raman in dispozitiv.