Cei mai mulți dintre noi am remarcat prezența noilor tăblițe atașate semnului de circulație „Oprirea interzisă”, care avertizează asupra faptului că mașinile parcate sau staționate neregulamentar vor fi ridicate.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/atentie-se-ridica-masini.jpeg&w=800&h=480&q=60)
Mulți dintre șoferi au început să dea atenție sporită cu privire la locul unde își parchează mașinile, pentru a nu fi ridicate.
Nu același lucru se poate spune despre conducătorul autovehicului din imagine, care se pare că nu își face probleme cu privire a faptul că mașina ar putea fi ridicată.
Sau poate polițistul în cauză o fi fost ocupat să amendeze șoferii care au parcat neregulamentar.
Mulțumim cititorului site-ului Sighet 247 care ne-a trimis fotografia.