Operatorul de transport local urban de călători din Sighet, Mara Nord, a anunțat pe pagina sa de Facebook că în ziua de 24 ianuarie a.c. autobuzele vor circula după programul normal de circulație al unei zile de sâmbătă.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_61ebdf1c06f3c.png&w=800&h=480&q=60)
Ziua de 24 ianuarie este declarată zi liberă, având în vedere că se sărbătorește Unirea Principatelor Române, unire ce a avut loc în anul 1859, când Moldova și Țara Românească s-au unit sub domnia lui A. I. Cuza.
Mai jos puteți urmări programul de circulație al autobuzelor Mara Nord: