Un echipaj de jandarmerie de pe raza municipiului Baia Mare, a fost solicitat în ziua de 28 iulie a.c., în jurul orei 20.00, să se deplaseze pe strada Păşunii din localitate, unde o persoană tulbura ordinea publică.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/baia-mare-deranjat-de-faptul-ca-faceau-galagie-un-barbat-a-aruncat-cu-pietre-in-copiii-care-se-jucau-in-spatele-blocului.jpg&w=800&h=480&q=60)
La faţa locului a fost identificat Vasile C. de 55 ani, din Baia Mare, care nemulţumit de gălăgia produsă de copiii care se jucau în spatele blocului, a aruncat cu pietre spre ei, iar părinţilor le-a adresat injurii.
Acesta a fost sancţionat de către jandarmi cu amendă contravenţională în valoare de 100 lei şi avertisment scris.