Azi noapte, în jurul orei 03.00, polițiștii băimăreni au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la faptul că pe Aleea Neptun, mai multe europubele pentru colectarea selectivă a deșeurilor au luat foc.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_6230827c57af6.jpg&w=800&h=480&q=60)
La fața locului au intervenit două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri care au lichidat incendiile. Aceștia au stabilit cauza incendiului ca fiind sursă de aprindere pentru a genera incendiu.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că în urma incendiului, au fost produse pagube parțiale la caroseria a trei autoturisme parcate în apropierea europubelelor.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere.