Aproape de miezul nopții, polițiștii băimăreni au fost sesizați prin apel 112 de către un tânăr de 22 de ani din Ardusat cu privire la faptul că o persoană de sex masculin folosind o bâtă de baseball, a distrus mai multe autoturisme parcare pe strada Victoriei din municipiu.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_62554b95ddbdc.jpg&w=800&h=480&q=60)
La fața locului s-a deplasat un echipaj de poliție, care a identificat un tânăr de 28 de ani din Baia Mare, constatând faptul că acesta, cu o bară metalică a produs pagube materiale la trei autoturisme. Totodată, dintr-unul dintre autoturisme a sustras un parfum și un suport de telefon.
În cauză, pe numele tânărului, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunilor de furt calificat și distrugere.