Mandat de executare a pedepsei închisorii pus în aplicare de polițiștii Secției 4 Leordina
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_622754d9f07e3.jpg&w=800&h=480&q=60)
Ieri, 07 martie 2022, polițiștii Secției 4 Leordina au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii, emis de Judecătoria Vișeu de Sus, pe numele unui bărbat de 45 de ani din Petrova.
Acesta a fost condamnat la pedeapsa închisorii de 5 ani și 2 luni pentru comiterea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.
Bărbatul a fost depus la Penitenciarul Baia Mare în vederea executării pedepsei.