Ieri după masă, la ora 18.00, poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Baia Mare au surprins în flagrant un suspect de furt.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/barbat-in-varsta-de-55-de-ani-surprins-de-politisti-in-timp-ce-fura-un-laptop-dintr-o-masina.jpg&w=800&h=480&q=60)
Acesta, bărbat în vârstă de 55 de ani, cu antecedente penale, din satul Culcea, comuna Săcălăşeni, a fost surprins de poliţişti după ce a spart geamul unui autoturism parcat pe strada Progresului din Baia Mare din care a sustras o geantă.Prejudiciul, un laptop şi un portofel, în valoare de 2000 de lei, a fost restituit părţii vătămate.
Suspectul a fost reţinut de poliţişti pentru comiterea infracţiunii de furt calificat şi va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Baia Mare cu propunere de arestare preventivă.