Polițiștii Postului de Poliție Bârsana au probat activitatea infracțională a unui bărbat, bănuit de comiterea infracțiunilor de lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_65fc0916e6995.jpg&w=800&h=480&q=60)
În fapt, la data de 16 martie a.c., polițiștii au fost solicitați prin apel 112 să intervină la o agresiune, produsă în incinta unui local din comuna Bârsana.
Deplasați la fața locului, polițiștii au identificat persoanele implicate. În urma evenimentului i-au fost acordate îngrijiri medicale unui bărbat care a suferit leziuni corporale.
În urma activităților de cercetare penală desfășurate de polițiști, a fost extinsă urmărirea penală privind comiterea infracțiunii de tulburarea ordinii și liniștii publice.
Polițiștii au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat în vârstă de 40 de ani din Bârsana, care va fi prezentat instanței de judecată cu propunere de arestare preventivă.