Ieri dimineaţă, o tânără în vârstă de 27 de ani din Recea a condus un autoturism pe strada Păşunii din Baia Mare, iar în momentul în care a efectuat un viraj la stânga peste marcajul dublu continuu a acroşat un biciclist care circula regulamentar din sens opus.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/biciclist-accidentat-la-baia-mare.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma leziunilor suferite biciclistul, bărbat în vârstă de 47 de ani, a fost transportat la spital unde a rămas internat.
Niciuna din persoanele implicate în accident nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.