În urma cercetărilor efectuate de poliţiştii din Borşa cu privire la un furt dintr-o societate comercială au fost identificaţi suspecţii
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/bora-patru-minori-cu-varsta-intre-10-si-14-ani-suspectati-de-comiterea-unui-furt-cu-un-prejudiciu-de-1000-de-lei.jpg&w=800&h=480&q=60)
Aceştia, patru minori cu vârsta cuprinsă între 10 şi 14 ani, la sfârşitul anului trecut au sustras din magazia societăţii comerciale bunuri în valoare de aproximativ 1000 de lei. Prejudiciul a fost recuperat şi restituit părţii vătămate.
Cercetările continuă în vederea stabilirii întregii activităţi infracţionale a minorilor.