Am participat azi la manifestarea “Ziua Porților Deschise”, organizată de Poliția Baia Sprie, cu ocazia împlinirii a 201 ani de la înființarea Poliției Române
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_641cac3fa699c.jpg&w=800&h=480&q=60)
M-am bucurat să întâlnesc polițiștii care practică această meserie cu seriozitate și devotament.
E de datoria noastră să asigurăm un sistem cât mai curat și predictibil, în care imixtiunea politicului e minimă. Țara are nevoie de acest lucru. Fără siguranța polițistului nu va exista nici siguranța cetățeanului!
Brian Cristian
Deputat URS de Maramureș