Ieri, 16 august a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii din Borșa au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier soldat cu pagube materiale pe strada Floare de Colț din oraș.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_64de0d64eabd7.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma deplasării la fața locului, polițiștii au identificat conducătorul unui autoturism, o femeie, de 33 de ani, din oraș, care a relatat faptul că, în timp ce de deplasa înspre strada Victoriei, a fost tamponată în partea din spate a autoturismului de un ATV, condus de bărbat în vârstă de 47 de ani din oraș.
În urma testării cu aparatul etilotest efectuată de polițiști, bărbatului i-a rezultat o valoare de 0,93 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost transportat la spital în vederea recoltării de probe biologice de sânge.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.