Poliţia Dragomireşti a fost sesizată prin apelul de urgenţă 112 că pe strada 1 decembrie 1918 din oraş, a avut loc un accident rutier şi un minor a suferit leziuni.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/dragomireti-minor-de-8-ani-accidentat-cand-a-traversat-drumul-in-fuga-fara-sa-se-asigure.jpg&w=800&h=480&q=60)
Din primele verificări efectuate s-a stabilit că un minor în vârstă de 8 ani care s-a angajat în traversarea drumului în fugă şi fără să se asigure, prin faţa unui autoturism parcat, a fost surprins şi accidentat de un autoturism care circula pe direcţia Săliştea de Sus – Bogdan Vodă. Minorul a fost transportat cu un achipaj SMURD la Spitalul municipal Sighetu Marmaţiei, unde a rămas internat.
Conducătorul auto, un bărbat în vârstă de 51 de ani din Borşa, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.