Din cauza minivacanţei din perioada 15 – 19 august a.c., testarea de cunoaştere a regulilor de circulație pentru redobândirea permiselor de conducere suspendate și reducerea perioadelor de suspendare a exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice a fost reprogramată.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/examenul-teoretic-pentru-redobandirea-permisului-de-conducere-se-reprogrameaza.jpg&w=800&h=480&q=60)
Astfel, testarea pentru săptămâna 13-19.08.2018 se va susține marţi, 14.08.2018, ora 10.00. Examinarea va avea loc în aceeaşi locaţie, respectiv Camera de Comerț si Industrie din Baia Mare, situată pe bulevardul Unirii, nr. 16.