Un bărbat din satul Berchez, aflat la volanul unui autoturism deşi nu deţine permis, nu a oprit la semnalele regulamentare ale poliţiştilor crezând ca va scăpa astfel de răspundere.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/fara-permis-la-volan-a-fugit-de-politisti-si-a-acrosat-un-alt-autoturism-aflat-in-trafic.jpg&w=800&h=480&q=60)
În noaptea de 02/03 martie a.c., un echipaj de poliţie de la Secţia 1 Groşi a efectuat semnalele regulamentare de oprire a unui autoturism ce se deplasa pe DJ 182B, spre Baia Mare însă şoferul nu a oprit.
La o distanţă de aproximativ 300 de metri, un băimărean, care se afla la volanul unui autoturism, a sesizat faptul că tocmai a fost acroşat de autoturismul care nu a oprit la semnalele poliţiştilor.
În urma investigaţiilor efectuate, poliţiştii au identificat persoana care a condus autoturismul, un bărbat în vârstă de 33 de ani din comuna Remetea Chioarului, sat Berchez.
Cercetările continuă, sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere fără permis.