În primul meci al turneului, Minaur a întâlnit pe Vasas Budapesta, pe care a învins-o cu 27-25. Câteva ore mai târziu a urmat meciul cu Oroshazi NKC, iar Minaur a învins categoric, cu scorul de 33-19 (17-10). În ultima zi, elevele lui Buceschi s-au impus cu 22-16 (10-8) în fața echipei Gardony Pazmand NKK.

Ultimul joc a fost echilibrat în prima sa parte, cu echipa maghiară fiind la conducere până la 4-6 (12). Minaur înscrie apoi de patru ori consecutiv, de două ori din 7m (Popa), Burlachenko și Rysankova: 8-6 (17). Până la finalul primei reprize (două a câte 25 de minute fiecare), ambele echipe au marcat de două ori: 10-8. În partea a doua, Minaur se desprinde la 14-9 (31) și păstrează sistematic un avantaj liniștitor: 18-13 (40), 18-15 (44), 22-15 (59) și câștigă fără probleme.

Andreea Popa a fost desemnată cea mai bună jucătoare a turneului.