Poliția municipiului Sighet a intervenit în după-amiaza zilei de 22 septembrie a.c. la o casă părăsită de pe strada Popa Lupu din Sighet. Aceștia au descoperit în casa respectivă mai multe obiecte furate, printre care și un scuter.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/foto-sighet-cativa-hoti-ascundeau-scuterele-furate-intr-o-casa-parasita-de-pe-strada-popa-lupu.jpg&w=800&h=480&q=60)
Polițiștii au intervenit în jurul orelor 16, în baza unor informații obținute prin mijloace specifice, informații care s-au dovedit veridice.
Încă nu se cunosc autorii furturilor, iar din primele informații se pare că în casa părăsită și-ar fi făcut veacul mai multe persoane fără domiciliu. În urmă cu doi ani casa a fost incendiată de către persoane fără domiciliu, incendiu stins de către Pompierii sigheteni.
Polițiștii continuă cercetările pentru descoperirea autorilor furturilor și pentru documentarea întregii activități infracționale.