Aseară târziu în cadrul festivalului „Primăvara Băimărenă” au fost concerte rock și pop. Invitații speciali din cea de-a doua zi a manifestării au fost componenții trupelor Vama, Vunk și DJ Project. Seara a fost dedicată în special tinerilor și băimărenilor care iubesc ritmurile moderne. Showul a înceaput la ora 19, scena fiind amenajată în Centrul Vechi al urbei. Festivalul se va încheia azi cu un spectacol folcloric de excepție.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/foto-video-primavara-baimareana-la-final.jpg&w=800&h=480&q=60)
Vezi FOTO de la festival și Videoclipul noii piese de la trupa Vama, „Perfect fără tine”.