O femeie din comuna Călineşti a sesizat ieri poliţia că în data de 18 februarie a.c., din locuinţă, i-a fost sustrasă suma de 1600 de lei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/furt-a-profitat-de-neatentia-proprietarei-si-a-sustras-1600-de-lei.jpg&w=800&h=480&q=60)
Ea a declarat că a angajat patru persoane să-i repare jgheaburile de la casă şi o dependinţă. La terminarea lucrării a intrat în locuinţă cu una dintre persoane iar aceasta a profitat de neatenţia proprietarei, a sustras banii de pe masă, după care a plecat. Reclamanta a precizat că nu a anunţat furtul decât în data de 20 februarie, deoarece numai atunci a constatat că-i lipsesc banii.
Poliţiştii continuă cercetările pentru clarificarea împrejurărilor în care s-a comis fapta, identificarea autorului şi recuperarea prejudiciului.