Poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Baia Mare, în urma măsurilor întreprinse, au identificat doi minori, în vârstă de 13 şi 15 ani, din municipiu, bănuiţi de comiterea a tot atâtea furturi.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/la-13-si-15-ani-banuiti-de-comiterea-a-doua-furturi-cu-un-prejudiciu-de-6500-de-lei.jpg&w=800&h=480&q=60)
Aceştia, în nopţile de 18/19 şi 21/22 februarie a.c., au sustras bunuri din două magazine situate pe străzile Grănicerilor şi Lupului, cauzând un prejudiciu total de 6500 de lei.
Poliţiştii continuă cercetările pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a minorilor.