Conform site-ului primăriei, Municipiului Sighetu Marmației,unde a apărut un comunicat de presă, astăzi și ieri (19 aprilie), pe strada Corneliu Coposu va fi suspendată circulația autovehiculelor.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/lucrari-de-reabilitare-pe-strada-corneliu-coposu-din-sighetu-marmatiei.jpg&w=800&h=480&q=60)
"Primăria Sighetu Marmației va demara începând de vineri 19 aprilie ora 07.00 și până sâmbătă 20 aprilie ora 24.00 lucrări de reabilitare a străzii Corneliu Coposu din municipiu .
Pe perioada executării lucrărilor se suspendă circulația autovehiculelor pe strada vizată, aceasta fiind deviată pe străzile adiacente.
Pentru realizarea acestor lucrări cerem sprijinul cetățenilor în a manifesta înțelegere față de eventualele inconveniente.
Vă mulțumim pentru înțelegere!"