Azi noapte, în jurul orei 02.00, poliţia a fost sesizată că, pe DN 1C, între localităţile Lăpuşel şi Recea a avut loc un eveniment rutier.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/maramure-accident-produs-pe-fondul-oboselii-la-volan.jpg&w=800&h=480&q=60)
O băimăreancă de 54 de ani a condus un autoturism spre Recea şi, pe fondul oboselii, a pierdut controlul direcţiei de deplasare, a părăsit carosabilul şi a intrat în şanţ.
Impactul s-a soldat cu rănirea conducătoarei auto şi a pasagerului dreapta faţă, un bărbat de 55 de ani, din Baia Mare, care nu purtau centura de siguranţă.
Şoferiţa a fost testată cu aparatul etilotest şi s-a constatat că nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
Cercetările continuă.