În urma investigaţiilor efectuate de poliţiştii maramureşeni, au fost identificaţi şapte bărbaţi bănuiţi de comiterea mai multor furturi.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/maramure-apte-banuiti-de-furt-identificati-de-politistii-.jpg&w=800&h=480&q=60)
Aceştia, maramureşeni cu vârsta cuprinsă între 14 şi 20 de ani, în perioada mai – iulie a.c. au comis patru furturi (dintr-un garaj, dintr-o locuinţă, un furt de moped şi un furt de material lemnos). Poliţiştii au reuşit recuperarea mopedului şi a materialului lemnos şi restituirea acestora părţilor vătămate.
Cercetările continuă pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a bănuiţilor.