Poliţiştii din Strâmtura au fost sesizaţi ieri, în jurul orei 13.45, despre faptul că o femeie din localitate a fost lovită de un biciclist pe uliţa „Valea satului”.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/maramure-o-femeie-a-ajuns-la-spital-dupa-ce-a-fost-accidentata-de-un-biciclist.jpg&w=800&h=480&q=60)
La faţa locului, poliţiştii au constatat că sesizarea se confirmă, femeia în vârstă de 73 de ani fiind acroşată de biciclist în momentul în care s-a angajat în traversarea străzii, fără să se asigure. Victima a fost transportată la Spitalul Municipal Sighetu Marmaţiei pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Biciclistul, un bărbat în vârstă de 72 de ani din comuna Strâmtura a fost testat cu aparatul etilotest, acesta indicând că bărbatul era sub influenţa băuturilor alcoolice. El este cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă