Ieri, 27 februarie a.c., la ora 14.50, o tânără în vârstă de 30 de ani din satul Berchezoaia, comuna Remetea Chioarului, a condus un autoturism pe DJ 182 E.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/maramure-o-tanara-a-intrat-cu-masina-intr-o-remorca-o-persoana-a-fost-ranita.jpg&w=800&h=480&q=60)
Pe o porţiune de drum îngust, în vârf de rampă, nu a adaptat viteza, s-a speriat în momentul în care a observat că din sens opus se deplasează o autoutilitară, a pierdut controlul direcţiei şi a intrat în coliziune cu o remorcă ce staţiona în afara carosabilului.
În urma impactului şoferiţa şi o pasageră în autoturism, tânără în vârstă de 26 de ani, au suferit leziuni corporale. Poliţiştii continuă cercetările şi la finalizarea lor vor propune măsuri.