La câteva ore de la reclamarea unui furt dintr-un imobil, poliţiştii au reuşit să identifice persoanele bănuite de comiterea faptei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/maramures-doi-tineri-de-15-si-18-ani-prinsi-de-politisti-la-scurt-timp-de-la-comiterea-unui-furt.jpg&w=800&h=480&q=60)
Ieri, 06 septembrie, la ora 10.00, poliţiştii din Fărcaşa au fost sesizaţi că, în perioada 04 – 06 septembrie a.c., persoane necunoscute au sustras aparatură IT dintr-un imobil de pe raza localităţii Ardusat. Valoarea prejudiciului reclamat a fost de 1300 de lei.
La câteva ore de la sesizare, în urma măsurilor întreprinse, poliţiştii au identificat doi tineri de 15 şi 18 ani, bănuiţi de comiterea furtului. O parte din bunurile sustrase au fost recuperate şi restituite proprietarului.
Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat, pentru documentarea întregii activităţi infracţionale a bănuiţilor şi pentru recuperarea tuturor bunurilor sustrase.