La data de 13 mai a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale - Biroul Urmăriri, au depistat o persoană urmărită din data de 10 mai a.c. în vederea executării unei pedepse cu închisoarea.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_66435b68a9895.jpg&w=800&h=480&q=60)
Este vorba despre un bărbat în vârstă de 41 de ani, domiciliat în orașul Șomcuta Mare, pe numele căruia Judecătoria Jibou a emis mandat de executare a pedepsei închisorii. Bărbatul a fost condamnat la o pedeapsa de 2 ani închisoare, pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
Acesta a fost depus în Penitenciarul Baia Mare în vederea executării pedepsei.